SZLACHETNA PACZKA !

Rusza kolejna akcja „ Szlachetna paczka”!!!

 Uczniowie oraz kadra pedagogiczna i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej  w Łosiowie kontynuują  tradycję włączenia się w akcję „Szlachetnej paczki”.

     W tym roku wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim oraz przedszkolakami i pracownikami Przedszkola Publicznego w Łosiowie chcemy wspomóc Pana Jana – lat 78, który mieszka samotnie w małej miejscowości, w okolicach Namysłowa.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

  1. Węgiel – domek jest ogrzewany piecem centralnym na węgiel, finansowo nie jest w stanie kupić 1 tony w sezonie.
  2.  Środki czystości – często brakuje pieniążków na środki czystości (proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów). Panu Janowi zależy na utrzymaniu czystości    w swoim domu.
  3.  Żywność (herbata, cukier, kawa, olej, ryż, kasza, makaron, konserwy rybne, konserwy mięsne, warzywa w puszkach (nie strączkowe), dżem, mąka).
  4. Pozostałe potrzeby Rodziny:
  5. Wyposażenie mieszkania: kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło rozmiar 160×200), koc ręczniki, poduszka.
  6. Odzież  – kurtka (przejściowa), rozmiar: 164 cm oraz obuwie, kozaki/buty zimowe, rozmiar: 40, kolor czarny lub brązowy.
  7. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego – mikser.
  8.  Szczególne upominki: krzyżówki.

Wsparcie Pana Jana może również mieć charakter finansowy, za które to środki zakupiony zostanie węgiel. Produkty oraz pieniądze prosimy przekazać do sekretariatu szkoły do 7 grudnia 2021 r. do godz. 12.00

Liczymy na wsparcie darczyńców, bo lubimy pomagać!

Kontakt: Katarzyna Świderska – pedagog szkolny     

Ilona Lis– opiekun SU                                                         
Teresa Strona – sekretaria