Dzień Pizzy

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy, z tej okazji dzieci z grupy „Niedźwiadki” przygotowały pizzę z różnych składników oraz skosztowały pizzy, którą same zrobiły podczas podwieczorku. Oprócz robienia pizzy dzieci poznały etapy powstawania pizzy oraz wypowiadały się w kwestii swoich preferencji, czyli „Moja ulubiona pizza to….”. Ponadto na potrzeby dzisiejszego święta nasza sala zamieniła się w restaurację, gdzie każde dziecko miało możliwość wcielenia się zarówno w rolę klienta jak i kelnera – odgrywanie scenek rodzajowych. Atrakcją dzisiejszego dnia były także zadania wykonywane metodą stacji dydaktycznych, które obejmowały przygotowanie pizzy według instrukcji, określenie z jakich i ilu figur geometrycznych składa się pizza, a także gra z kostkami – układanie zamówień. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom potwierdzający udział w dzisiejszych zabawach i atrakcjach.