Grupa II

Niedźwiadki

Co u nas słychać?

Wydarzenia u Niedźwiadków

Dzień Babci i Dziadka

18 lutego dzieci z obu grup zaprosiły swoich bliskich do Domu Kultury w Łosiowie, aby uroczyście uczcić dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który wzbudził wiele uśmiechów i wzruszeń.

Zabawa karnawałowa

23 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Karnawałowa. Wszystkie dzieci pięknie przebrane radośnie ruszyły do tańców, pląsów i korowodów…

Wigilia w przedszkolu

21 grudnia uczestniczyliśmy w Wigilii przedszkolnej, do której dzieci samodzielnie przygotowały tradycyjne danie – kluski z makiem. Przy opłatku złożyliśmy sobie życzenia i wraz z personelem zjedliśmy obiad w uroczystym klimacie.

Przedstawienie świąteczne 2018

Dnia 12 XII dzieci z przedszkola przy ul. J. Barona i ul. Głównej zaprosiły swoje rodziny na wspólny bożonarodzeniowy występ. W tym dniu w Domu Kultury w Łosiowie zaroiło się od świątecznych „śnieżynek”, „aniołków”, „reniferów” i „Mikołajów”. W [...]

Szlachetna Paczka

Nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i udział w akcji.

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia do naszego przedszkola przyszedł św. Mikołaj. Jak co roku wszystkie grzeczne dzieci dostały prezenty. Nasz kolega Julek przyniósł pyszne własnoręcznie zrobione ciasteczka, którymi poczęstował całą grupę.

Andrzejki

30 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Był to dzień pełen wróżb i „czarów”.

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu

22 listopada w ramach projektu ,,Przedszkole przyjazne dla wszystkich” byliśmy na wycieczce w opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Obejrzeliśmy tam przedstawienie pt. ,,Koziołek Matołek”, a po przedstawieniu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Później był poczęstunek i pełni [...]

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę

10 listopada obchodziliśmy uroczyście rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu przedszkolaki brały udział w akademii i występowały w Szkole Publicznej w Łosiowie. Występ wzbudził wielki entuzjazm publiczności, a nasze dzieciaczki spisały się znakomicie.

Rekord dla Niepodległej

W ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w śpiewaniu hymnu. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i o godzinie 11:11, tak jak w całej Polsce odśpiewaliśmy uroczyście hymn Polski.

Alpaki

7 listopada odwiedziły nas alpaki. Dzieci spędziły mile czas w towarzystwie tych przemiłych zwierzątek, dowiadując się o ich zwyczajach, karmiąc je i głaszcząc.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji byliśmy na stadionie, gdzie zaproszeni trenerzy piłki nożnej zorganizowali dla nas wiele konkursów i zawodów piłkarskich. Później był wspólny piknik i wiele innych atrakcji.

Warsztaty ekologiczne w krainie miodu

W ramach programu: ,,Ekologiczne dzieciaki” zaprosiliśmy pana Piotra Tworuszkę, który promuje zdrowy styl życia przez apiterapię – leczenie przy pomocy miodu i produktów wytworzonych przez pszczoły (pyłek, kit, mleczko, więza). Dzieci nauczyły się szacunku do wszystkich istot żywych [...]

Dzień Królowej Zimy

23 lutego bawiliśmy się w pałacu Królowej Zimy. ,,Pani Zima” (p. Iza) przygotowała nam dużo zadań do wykonania. Ze wszystkimi poradziliśmy sobie śpiewająco i otrzymaliśmy nagrody.

Dzień Babci i Dziadka

11 luty do Domu Kultury zaprosiliśmy nasze kochane babcie i dziadków. Był piękny występ i słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim mamą zaangażowanym w przygotowaniu słodkości dla naszych gości.

Bal karnawałowy

11 stycznia odbył się w przedszkolu bal karnawałowy. Były konkursy, śpiewy i tańce. Jak widać wszyscy bawili się świetnie.

Wigilia w przedszkolu – 21 grudzień 2017

W tym dniu uroczyście pani dyrektor złożyła nam świąteczne życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem i zjedliśmy świąteczny barszczyk wigilijny i pierożki.

Pieczenie pierniczków

12 grudnia całą grupą (przy pomocy naszych pań) piekliśmy świąteczne pierniczki.

Wycieczka do parku

13 października poszliśmy do parku na wycieczkę.

Wycieczka do ZGO Gać

11 października wybraliśmy się na wycieczkę do ZGO w Gać. Nauczyliśmy się dlaczego warto segregować śmieci i dbać o środowisko.

Teatrzyk

10 października odwiedził nas teatrzyk „Kropa” z przedstawieniem pt. „Dzidziuś”.

Sałatka

Przynosiliśmy warzywa aby powstała sałatka warzywna, która niezwykle nam smakowała.

Ognisko

22 IX  wspólnie z rodzicami piekliśmy kiełbaski na ognisku.  A potem były rodzinne tańce i zabawy.

Dzień Przedszkolaka

20 IX obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu atrakcją była wycieczka do pobliskiej piekarni. Pan piekarz opowiedział nam o swojej pracy i poczęstował świeżutkimi rogalikami. Resztę dnia spędziliśmy w doskonałych humorach bawiąc się i eksperymentując.  

Dzień Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Nasze przedszkolaki również brały udział w uroczystej akademii z okazji tego święta, która odbyła się w Domu Kultury w Łosiowie. Dzieci z naszej grupy „Niedżwiadki” zaprezentowały tańce polskie, wiersze o ojczyżnie i piosenki . [...]

Spotkanie z panem Policjantem

Dnia 9 listopada odwiedził nas w przedszkolu p. Policjant. Dał nam cenne wskazówki na temat zachowania zasad bezpieczeństwa w domu i poza nim. Dzieci miały okazje do zapoznania się z radiowozem i innymi akcesoriami policjantów. Serdeczne podziękowania składamy dla Pana Majora Szczepaniaka za [...]

Turniej piłki nożnej

22 października byliśmy na Turnieju Piłki Nożnej. Odbył się on w hali sportowej przy PSP w Łosiowie. Rywalizacja była zacięta, kibice dopisali. Był słodki poczęstunek do którego przyczynili się nasi kochani rodzice i sponsorzy. Nie było przegranych, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

kiełbaski

Ognisko w Różynie

23 września wybraliśmy się na ognisko w Różynie. Były wspólne zabawy, konkursy, pieczenie kiełbasek na ognisku i mile spędzony czas w gościnnej Różynie.

Program edukacyjny:

W miesiącu kwietniu i maju zajmiemy się szczegółowo profilaktyką zdrowotną. W szczególności rozmawialiśmy sobie o tym jak należy dbać o zęby. W tym celu każde dziecko otrzymało książeczkę z ważnymi informacjami, które pogłębiły naszą wiedzę. Podsumowując wiedzę dzieci, dotyczącą zapobieganiu [...]

Wiosna Kwiatów

Nasza grupa wystąpiła w drugim dniu obchodów Wiosny Kwiatów w Łosiowie. Dzieci zaprezentowały tańce, piosenki oraz wykonały akompaniament do Marsza tureckiego – L.van Bethovena.  W podziękowaniu za występy Niedźwiadki otrzymały torbę cukierków.